Adventní čas na Habánské..

       Po roce zase přichází ta kouzelná doba čekání na příchod Ježíška. Všechny děti mají už dávno vymyšlena svá tajná přání, ale než doma zavoní u vánočního stolu kapr a bramborový salát, je ještě čas zastavit se nad tradicemi…
       Vůně perníčků a vánočního cukroví střídala ve školce výroba přáníček, vánočních ozdob a Betlémů, které byly tak nádherné, že se umístily dokonce v okresní soutěži. Ozdůbky v podobě lesknoucích se rybiček, zvonečků, podkůvek jsme využily k nazdobení stromečku od pana Marcinčáka, kterému mockrát děkujeme.
       Vánoční atmosféru u krájení jablíček a loupání oříšků za zvuku koled nám krásně doplnil pan Stacha, který nám zase jako loni ukázal ruční výrobu svíček z palmového vosku. Kromě toho, že si děti vyrobily vlastní dáreček pro své blízké, budou vědět, jak se rozpouští vosk, jak svíčka tuhne, nebo jak ji provonět… Pro správné odpočítávání dnů do Vánoc jsou v každé třídě připraveny adventní kalendáře, kde je každodenním překvapením svíčka pro každou holčičku, či kluka. Poděkování patří panu Stachovi, který daroval dětem svíčky do těchto kalendářů, takže všem 95-ti dětem může tato svíčka zdobit vánoční stůl.
       Ještě než přišel do školky Ježíšek, který dětem do tříd přinesl obrovskou hromadu dárků dokonce i s pecí na vypalování keramiky, připravily si děti několik zimních písniček a básniček nejen pro něj, ale i pro naše seniory. Děti po vystoupení rozdaly pro radost babičkám a dědečkům malé dárečky s přáním krásných a klidných svátků, na které se těší nejen děti, ale i my dospělí.